Prishet fusha, sharrohen shtyllat dhe çrrënjosen stolet: Shkatërrohet stadiumi i Vareses

Në stadiumin e klubit italian të Series B, Varese, ka ndodhur diçka e pabesueshme, duke u bërë kryelajm i ditës nëpër mediat italiane.

Disa persona kanë hyrë në stadium, i kanë sharruar portat, e kanë çrrënjosur një stol dhe e kanë shkatërruar fushën, shkruan Gazetaolle.com.

Për këtë arsye, ndeshja që ishte paraparë të zhvillohet sot në ora 15:00 ndërmjet Vareses dhe Avellinos, është në rrezik. Punëtorët janë duke punuar për të rregulluar stadiumin, derisa akti dyshohet të jetë bërë nga disa huliganë të Vareses. /Gazeta Olle

2222222222222

111111111111111