Preston-United, formacionet zyrtare

Adnan Januzaj nuk do të luajë nga minuta e parë në ndeshjen që Manchester United e zhvillon sonte kundër skuadrës së Prestonit, në kuadër të FA Kupës angleze.

Louis Van Gaal ka vendosur që ta lë kosovarin në bankën rezervë, duke startuar me këtë formacion: De Gea, Valencia, Smalling, Rojo, Shaë, Blind, Herrera, Rooney, Fellaini, Di Maria, Falcao.

Pos Januzajt në bankën rezervë janë edhe Valdes, Evans, McNair, Mata, Young dhe Wilson.

 

Ndeshja fillon në ora 20:45.