Presidentja Osmani e pranishme në ndeshjet e Distria Krasniqit

Distria Krasniqi arriti në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike, “Tokyo 2020” duke mposhtur Lin Chen Hao dhe Gabriela Chibana

Mirëpo, ajo pati mbështetjen edhe të Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila ishte e pranishme në sallë gjatë dy dueleve të xhudistes kosovare.

Osmani shihet duke e përkrahur Krasniqin në triumfet e saj në “Tokyo 2020”.

Tani, Distria do të përballet me  xhudisten mongoliane, Munkhbat Urantsetseg në kuadër të gjysmëfinales.

Distria Krasniqi fiton dy ndeshjet e para në ‘Tokio 2020’, tani ndodhet një fitore larg medaljes olimpike

Gjiganti italian vihet pas Enis Bardhit, shqiptari mund të luajë në Serie A vitin e ardhshëm