Presidenti Meta: “Kuqezinjtë” e Shqipërisë dhe gratë e Bjellorusisë janë të papara

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ishte prezent në ndeshjen Shqipëri – Bjellorusi në kuadër të Ligës së Kombeve.

Ndeshja përfundoi me rezultatin 3-2 në favor të “Kuqezinjëve” të cilët tashmë sigurojnë edhe kalimin në Ligën B.

Meta gjatë hyrjes në stadium dha një deklaratë interesante që ka bërë bujë me rrjetet sociale.

“Kuqezinjtë e Shqipërisë dhe gratë e Bjellorusisë janë të papara” deklaroi presidenti Meta.