Presidenti i Guingampit ofendon tifozët e Dynamos

Dynamo Kiew – Guingamp u ndërpre për7 minuta, pasi tifozët vendas dëshironin të hynin në fushë, edhe pse skuadra e tyre fitonte 3:1.

Presidenti i Guingampit, i ka krahasuar ata me qenë.

“Unë isha në stadium dhe aty ishin disa qenë të këqinj që dëshironin të luftonin. Ne i patëm 11 heronj që luftuan për ngjyrat e klubit”, deklaroi Desplat.