Ademi viziton futbollistin Zymer Bytyqin gjatë qëndrimit në Turqi, i uron suksese dhe mbështetje

Presidenti Ademi gjatë qëndrimit në Turqi ka vizituar edhe futbollistin Zymer Bytyqin.
Ai e ka përgëzuar Bytyqin për paraqitjet e fundit me ekip, ndërsa ka shtuar se i gëzohet sukseseve të secilit futbollist.
I gëzohemi çdo suksesi të futbollistëve tanë, i mbështesim ata në të gjitha drejtimet dhe presim paraqitje të nivelit të lartë si në klubet e tyre ashtu edhe në fanellën Dardane.”thuhet në njoftimin e Agim Ademit.

I pari i Federatës së Futbollit të Kosovës ka vizituar edhe klubet kosovare të cilat po përgaditen për stinorit të ri ndërsa ditën e premte do të jetë i pranishëm në ndeshjen e Superkupës së Kosovës mes Ballkanit dhe Prishtinës. /Gazeta Olle/

Kosova u18 në volejboll e nis me humbje ciklin kualifikues për Evropian

Zeneli drejt rikthimit në Suedi, kërkohet nga Elfsborgu