Presidenti i Ballkanit hyri në dhomën e gjyqtarëve, reagon Statovci: Nuk ka çka lypë në zhveshtore

Trajneri dhe analisti i futbollit, Faruk Statovci, ka komentuar rastin e mesjavës ku presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, hyri në dhomën e gjyqtarëve pas përfundimit të pjesës së parë në ndeshjen me Dritën

Statovci ka thënë në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në TV Dukagjini se presidentët e klubeve nuk kanë çka kërkojnë në dhomat e gjyqtarëve.

“Nuk është veprim i mirë. Nëse Arsim Kabashi ka lypë këtë xhiro, xhiron tjetër lypë dikush tjetër, referët nuk kanë kohë të sqarohen me ty në ndeshje. Kryetari i klubit nuk ka çka lypë në zhveshtore. Nuk ka çka mu sqaru kryetari i klubit te gjyqtarët,” tha ai.

Kabashi kishte thënë për TV Dukagjinin se nuk kishte ndodhur asgjë në ato momente kur kishte hyrë në dhomën e gjyqtarëve.

“Kurgjo s’ka ndodh, as s’jena rrok, as sen hiq. Kemi fol me referat, jena sqaru diçka, kurgjo tjetër s’ka pas,” kishte thënë ai.

Kida zbulon se për Hazrollajn ka ofertë mbi 1 milionë euro

Messi dhe Jordi Alba si në kohët e arta te Barcelona, një bashkëpunim fantastik i dyshes bën që argjentinasi të shënoj në kohën shtesë