Pranë shkarkimit

Filippo Inzaghit i është lëkundur karrigia. Ai mund të shkarkohet nga posti i trajnerit nëse Milan nuk fiton kundër Veronës të shtunën në San Siro, raporton Goal.com.

Rossonerët kanë kaluar një stinor të dobët dhe aktualisht gjenden në pozitën e dhjetë në Serie A me 34 pikë të tubuara.

Kandidat për ta marrë drejtimin e Milanit janë disa trajnerë të njohur si Vincenzo Montella, Luciano Spalletti dhe Jurgen Klopp.