Përplasje e madhe mes tifozëve të Lyonit dhe futbollistëve, shkak baneri ofendues për lojtarin e ekipit!

Skuadra franceze, Lyon ka bërë sot një paraqitje të jashtëzakonshme në Ligën e Kampionëve.

Ani se pas pjesës së parë ishte duke humbur me rezultatin 2-0 nga RB Leipzing, Lyon arriti të rikthehet në lojë duke barazuar në fund 2-2, përcjellë Gazeta Olle.

Ky barazim i ka siguruar kualifikim tutje Lyonit, por në fundin e ndeshjes në stadiumin ‘Olympique Lyonnais’ ka ndodhur diçka e papritur.

Një tifoz i kësaj skuadre është futur në fushë në fund të ndeshjes duke shfaqur një baner ndaj njërit prej futbollistëve të skuadrës së tij.

“Marcelo largohu nga klubi”, ishte mesazhi i këtij tifozi, duke e vendosur edhe një gomar në banerin e tij.

Lojtarët u përplasën me tifozët, pasi që ata e mbështetën shokun e ekipit.

Gjithsesi, pas disa minutash, situata u normalizua. /Gazeta Olle/