Pozita e dytë dhe kalimi tutje në Kupë, Gjilani merr këtë vendim së fundi

Gjilani ka shkuar në pushim dimëror.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e klubit gjilanas, përcjellë Gazeta Olle.

Pozita e dytë në tabelë, dhe kalimi tutje në Kupën e Kosovës, janë disa nga sukesest e kësaj skuadre këtë edicion.

Gjilani, ka shkruar se në fillim të janarit pritet të bëhet rigrumbullimi i ekipit për fillimin e fazës përgatitore.

Më poshtë postimi i Gjilanit:

Gjilani ditën e diele zhvilloi takimin e fundit për këtë vit kalendarik, me përballjen kundër 2 Korrikut në Digitalb Kupën e Kosovës.
Kuq e bardhët ditën e hëne u grumbulluan së fundi herë për vitin 2019, ku mbajtën seancën e fundit stërvitore me të cilën e mbyllën gjysëm sezonin 2019/20.

Vendi i dytë në kampionat dhe çerekfinalist i Digitalb Kupës, ky është bilanci i kuq e bardhëve, të cilët zhvilluan një gjysëm sezoni të suksesëshëm.
Një pjesë e parë e kampionatit e cila solli mjaft ndeshje interesante, me Gjilanin që arriti ti grumbulloj 32 pikë në 17 xhiro të Ipko Superligës, duke u pozicionuar e dyta në ranglistë, me dy pikë më pakë se ekipi kryesues, KF Ballkani.

Skuadra e Gjilanit përgatitjet për pjesën tjetër të kampionatit, pritet ti filloj në fillim të muajit janar, me datën dhe vendin e përgatitjeve, me të cilat klubi do ju informoj me kohë.