Portugali – Ganë, publikohen formacionet zyrtare

Portugalia dhe Gana e zhvillojnë ndeshjen e parë të fazës grupore në Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’.

Përballja zhvillohet në Stadium 974 në Doha dhe të dyja skuadrat luajnë për të marrë pikë të plota.

Përzgjedhësit Fernando Santos dhe Otto Addo e kanë bërë zgjedhjen e lojtarëve që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

Portugalia: Diogo Costa; Cancelo, Danilo, Ruben Dias, Guerreiro; Neves; Bruno Fernandes, Bernardo Silva, Otavio, Joao Felix; Cristiano.

Gana: Ati Zigi; Seidu, Djiku, Salisu, Amartey, Rahman; Partey, Abdul Samed; Kudus, Iñaki Williams, Andre Ayew.

Këto përfaqësuese janë pjesë e Grupit H, në të cilin ndodhen edhe Uruguai dhe Koreja e Jugut. /Telegrafi/

Një tjetër barazim pa gola në Botëror, Uruguai dhe Koreja e Jugut ndajnë pikët

Shaqiri: Detyra e parë është kryer, por kemi mundur të fitonim me rezultat më të thellë