Porto vazhdon ta ‘bombardojë’ Baselin me euro-gola

Porto e ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Baselit të Granit Xhakës dhe Shkëlzen Gashit. E edhe realizimi i tretë i portugezëve ka qenë spektakël në vetvete.

Braziliani Casemiro shënoi nga gjuajtja e lirë nga një distancë e konsiderueshme në minutën e 56-të, duke e ngritur epërsinë në 3:0.