Porto – Atletico Madrid, formacionet zyrtare

Porto dhe Atletico Madridi përballen në Estadio do Dragao për një vend në të tetën e finales në Ligën e Kampionëve.

Skuadra portugeze është e dyta në Grupin B me pesë pikë, derisa ekipi spanjoll ka katër pikë (aq sa ka Milani ne vend të tretë) dhe qëndron në pozitën e fundit.

Fitorja është e nevojshme për të dyja ekipet, por derisa Porto e siguron kualifikimin me triumf, Atletico duhet ta presë edhe rezultatin e ndeshjes ndërmjet Rossonerëve dhe Liverpoolit.

Trajnerët Sergio Conceicao dhe Diego Simeone i kanë caktuar taktikat e tyre për këtë sfidë vendimtare.

Formacionet zyrtare:

Porto: Diogo Costa; João Mário, Mbemba, Pepe, Zaidu; Luis Díaz, Grujic, Vitinha, Otávio; Taremi, Evanilson

Atletico Madrid: Oblak; Marcos Llorente, Vrsaljko, Hermoso, Carrasco; De Paul, Koke, Kondogbia, Lemar; Griezmann, Luis Suárez.

Real Madrid – Inter, formacionet zyrtare

PSG mbyll fazën e grupeve me fitore, shkëlqejnë Mbappe dhe Messi