Porto afër Drogbas

Porto nuk e ka ndërmend të ndalet. Pasi që është afër portierit legjendar spanjoll Iker Casillas, kjo skuadër kërkon edhe sulumesin Didier Drogba.

Ajo që mund ta ndalë Porton të nënshkruaj me Drogban është paga e tij shumë e lartë.

Porto ka shitur dy lojtarë si Martinez dhe Danilo duke arritur të fitojë shuma të mëdha parash.