Portieri i Kosovës, Betim Halimi, ka nisur stërvitjet me Prishtinën, mbetet vetëm zyrtarizimi

Një foto e Betim Halimit duke u stërvitur me Prishtinën, tani është duke qarkulluar në rrjetet sociale.

Prishtina ka qenë në kërkim të një portieri tash e një kohë, ndërsa tani ka mbetur vetëm zyrtarizimi nga ana e kryeqytetasve në faqen e tyre.

Por, një gjë është e sigurt, gardiani i Kosovës, do t’i mbroj ngjyrat e skuadrës bardhekaltër për edicionin e ri.

25 vjeçari ka arritur marrëveshje tre vjeçare (2021-2024) me Prishtinën, ku pritet të jetë portieri i parë, duke i lënë prapa Ardit Nikën e Egland Haxhon.

Më parë portieri nga Pozherani ka mbrojtur edhe ngjyrat e skuadrave të ndryshme si Vllaznia Pozheran, Hajvalia, Drita, Narva Trans dhe së fundmi pjesë e Olimpic Donetsk.

Halimi njihet si portier shtatlartë pasi ka gjatësi prej 204 cm.

Zyrtare: Rahoveci transferon Myles Thomas

Broja me premtim për Intelektualët para nisjes së kampionatit të ri