Portieri i Hannoverit arsyetohet për supergolin e Mehës

Portieri i Hannoverit, Ron Robert Zieler, është pësoi dy dëshpërime në ndeshjen e humbur 2:1 nga Paderborni.

Ai tha se është zhgënjyese se si humbën, si dhe pësimi i golit nga Alban Meha.

“Natyrisht topit që vinte në drejtim timin ndërroi kahjen (goditja e Mehës nga gjuajtja e lirë), kurse unë bëra përpjekje për ta dërguar jashtë porte”, tha Zieler për ‘Bundesliga.com’, shkruan Gazeta Olle.

Meha shënoi për 2:1, ndërsa goli i tij ishte ndër më të mirët e javës. (Gazeta Olle)