‘Portierët në Premierligë më të gjatë se unë’

Portieri i Arsenalit, David Opsina, thotë se është një ndër portierët më të shkurtur në Premierligëë. Ospina, u transferua verën e kaluar nga Lile, te londinezët pas paraqitjeve fantastike që kishte në Kupën e Botës, me Kolumbinë.

 

“Kur ne jemi në tunel dhe unë shoh portierin e ekipit kundërshtar sa sa të mëdhenj janë befasohem. Në Angli, të gjithë portierët janë shtatlartë dhe më të gjatë se unë”, deklaroi Ospina.

 

Portieri kolumbian përkundër trupit të tij të shkurtër ka arritur që të zë vendin portierit Wojciech Szczesny, pas paraqitjeve fantastike.