Pornostarja e famshme bëhet drejtore e klubit të madh të Premier Ligës

Skuadra e West Ham Unitedit ka emëruar ish-yllin e pornografisë, Eve Vorley, si drejtore të klubit.

Emri i vërtetë i Eve Vorley është Emma Benton – Hughes, dhe 55 vjeçarja ka drejtuar dhe luajtur një numër të filmash pornografik rreth viteve të 90’ta.

Lajmi u raportua nga Dailymail që poashtu tregon se burri i saj, David Sullivan është drejtues i klubit që nga viti 2010, transmeton Olle.

Eve Vorley (centre), an ex-porn star, has been appointed as a director at West Ham

Aktualisht klubi gjenden në mes të tabelës, dhe janë vetëm tre pikë larg zonës së Ligës së Kampionëve. Vendin e katërt e zënë rivalët e tyre londinezë Tottenham në 29 pikë.