Poloni U21 – Kosovë U21, formacionet zyrtare

Polonia U21 dhe Kosova U21 do të përballen me fillim nga ora 20:00.

Është një ndeshje shumë e rëndësishme si për vendasit ashtu edhe për mysafirët në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe emrat e futbollistëve që do të jenë titullar për këtë duel.

Formacionet zyrtare:

Polonia:

Kosova:

/Gazeta Olle/

 

Xhaka: Ndeshja ndaj Kosovës nuk krahasohet me asnjë ndeshje tjetër, do të jetë shumë emocionuese

Yakin: Miq para dhe pas ndeshje, por gjatë saj do të luftojmë – Xhaka dhe Shaqiri japin më të mirën