Poloni-Shqipëri , vendi i dytë në grupin kalon nga dueli i Varshavës

Poloni-Shqipëri në Varshavë një sfidë vendimtare për ecurinë e kombëtares kuqezi në grupin I të kualifikueseve të Botërorit Katar 2022.

Ecuria e Shqipërisë dhe shpresat për të bërë mirë në këtë fushatë eliminatore mund të varen nga kjo sfidë.

Shqipëria nuk do të ndryshojë shumë në emra krahasuar me sfidat e fundit as në duelin shumë të rëndësishëm ndaj Polonisë të kësaj të enjteje që mund të vendosë fatet e kuqezinjëve në grupin I kualifikues përsa i përket garës për vendin e dytë.

Edi Reja do të propozojë sërish skemën 3-5-2. Në portë do të jetë kapiteni Etrit Berisha, ndërsa 3-shja e qëndrës së mbrojtjes do të përbahet nga Kumbulla, Gjimshiti dhe Ismajli.

Në mesfushë nga krahët do të veprojnë Hysaj dhe Trashi ndërsa në qëndër të në pritje të Nedim Bajramit do të aktivizohen Abrashi, Gjasula dhe Bare.

Në sulm trajneri Reja ka patur më shumë dyshime duke patur parasysh formën e mirë që po kalojnë Broja dhe Uzuni, gjithsesi në këtë repart do të konfirmohen Manaj dhe Cikalleshi.

Poloni-Shqipëri ashtu si të gjitha ndeshjet e kombëtares shqiptare do të keni mundësi ta ndiqni live në ekranin e Supersport.

Sot Kosova në aksion, takohet me Gjeorgjinë në kualifikimet e Kupës së Botës

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Gjeorgjisë: Challandes vjen me disa ndryshime