“Plisat” të frustruar me formën e Prishtinës, futen në zhveshtore dhe marrin të gjitha fanellat e klubit (VIDEO)

Prishtina është mposhtur sot nga Ballkani (0-2), në kuadër të xhiros së 20-të të Superligës së Kosovës.

Kjo humbje dhe forma katastrofale që po kalojnë kryqytetasit, ka shkaktuar zemërim të madh te tifozët besnik të kësaj skuadre, “Plisat”, shkruan Gazeta Olle.

Tifozëria e badhekaltërve ka bërë një veprim të paprecedentë, ku pas ndeshjes janë futur në zhveshtore dhe kanë marrë të gjitha fanellat e ekipit.

“Plisat” kanë publikuar videon në faqen e tyre zyrtare duke bashkangjitur edhe një reagim të ashpër.


Postimi i plotë nga “Plisat”

NDRESA E PRISHTINËS NJERSITET, NUK PËRLYHET!

KF Prishtina sivjet feston 100 vjetorin e saj. Historia një shekullore asesi nuk guxon të përlyhet, e sidomos në këtë mënyrë.

Plisat dhe gjithë simpatizuesit e klubit të zemrës, Prishtinës, nuk i’a kanë borxh askujt të jenë dëshmitarë të një nënçmimi kaq të dukshëm ndaj emrit Prishtinë, ngjyrave bardh e kaltër, e fanellës me emblemën legjendare.

Frustrimi i tifozëve asnjëherë s’ka të bëjë me largimin e synimeve nga titulli, sepse dëshmi për këtë kemi periudhën 2013-2021 ku pa as një titull të fituar, nuk lamë vend pa shkelur në Kosovë, vetëm të jemi pranë saj. Por, neglizhimi i menaxhimit të klubit, mosangazhimi total i lojtarëve në fushë është pika jonë e dobët, ajo që nuk mund ta falim.

Fajtori nuk na intereson,
Zgjidhja ju përket juve,
Ne duam klub me dinjitet,
Përndryshe, këto fanella nuk përlyhen.
Pamje nga dita e sotme pas ndeshjes KF Prishtina – Ballkani. Janë marrë gjitha fanellat e klubit nga zhveshtoret.
100 vjet KF Prishtinë!
35 vjet Plisat!


/Gazeta Olle/

Fitore spektakolare e Barcelonës në udhëtim te Valencia

Fitore spektakolare e Dortmundit ndaj Monchengladbachut