Plani i fenomenit Ronaldo

Legjenda braziliane Ronaldo thotë se ai do të jepte të hollat e tij për të sjellë Lionel Messi nga Barcelona në Fort Lauderdale Strikers në SHBA.

Messi ka ‘ndezur’ La Ligan për më shumë se njw dekadë dhe që nga janari ka qenë në formë fantastike për Barcelonën.

Ronaldo, i cili luajti për Barcelonën dhe Real Madridin, kohët e fundit u bë bashkëpronar i një skuadre në nivelin e dytë në SHBA që quhet Fort Lauderdale ndërsa zbuloi se ambicja e tij është që ta josh Lionel Messin që të largohet nga Camp Nou duke përdorur paratë e tij.

“Unë do të paguajnë nga xhepi im për të nënshkruar me Messin”, u tha ai gazetarëve.

Messi nuk është i vetmi superyll në listën e Ronaldo, pasi fitesi i Kupës së Botës shpreson që një ditë në klubin e tij ta sjell edhe adashin e tij Cristiano Ronaldon.

“Qielli është kufi për Strikers. Ky klub do të bëhet i madh”, shtoi ai. “Përse Messi? Pse jo Cristiano Ronaldo? Me kohën do të jemi në gjendje që ta bëjmë edhe  këtë realitet”.

“Asgjë nuk është e pamundur. SHBA është në vendin e dytë për rritjen e futbollit më të shpejtësi, pas Kinës. Shumë prej lojtarëve të famshëm do të duan të vijnë dhe të luajnë në South Florida për shkak të cilësisë së jetës. Kush nuk do të duan të jetojnë këtu?”, përfundoi fenomeni.