Pirlo më i paguari në SHBA

Andrea Pirlo të hënën bëri të ditur kalimin e tij  nga Juventus në New York City.

Sipas ‘ESPN’ italiani është lojtari më i pagur në MLS, pasi fiton diku rreth 8 milionë dollar në vit. Me këtë pagë ai kalon lojtë si Frank Lampard, Steven Gerrard dhe David Villa.

Dyshja angleze kanë një pagë prej 6 milionë dollarë ashu sikurse paguhet edhe spanjolli David Villa.

Atë mund ta kaloj vetëm Giovani Dos Sanotos pasi sipas mediave ka një ofertë prej 9 milionë dollarësh në vit.