Phoenix prezanton trajnerin e ri, Faruk Statovcin

Ekipi Phoenix, i cili garon në Ligën e Parë sot ka prezantuar trajnerin e ri Faruk Statovcin.

Phoenix aktualisht gjendet në pozitën e fundit në tabelën e Grupit A, me vetëm dy pikë pas katër xhirove, humbja e fundit ishte kundër Suharekës me rezultat 2:0.

Kurse Faruk Statovci sezonin e kaluar kishte drejtuar skuadrën e KEK-ut dhe aktualisht mban pozitën e ndihmëstrajnerit te Kombëtarja u15 e Kosovës, ndërsa drejtimin e skuadrës së re do ta fillojë në ndeshjen ndaj Dinamos.

Postimi i plotë:

/Gazeta OLLE/

Arbnor Muja pjesë e formacionit të javës në Belgjikë

Asnjë skuadër me bilanc të 100 për qind – Llapi dhe Ballkani në krye, Drita e Dukagjini zhgënjimet e fillim sezonit