Phoenix bën katër transferime brenda një dite, qëllimi mbetet inkuadrimi në Superligë

FC Phoenix nga Banja ka bërë katër transferime brenda një dite.

Skuadra nga Grupi A i Ligës së Parë po lufton për tu ngritur në Superligë dhe ka përforcuar radhët e veta me katër futbollistë cilësorë.

Valmir Azemi dhe Amir Prishtina i janë bashkuar Phoenixit nga Trepça, derisa Fatmir Rexhaj dhe Valon Dedia erdhën nga Trepça ’89.

Phoenix po dimëron në pozitën e pestë në Ligën e Parë me 22 pikë, gjashtë më pak se Feronikeli lider. /Gazeta Olle/

 

Prishtina pa shumë mund mposht Vëllaznimin

Muriqi me përqindjen më të lartë të golave të shënuar për ekip