Pesëshja e xhiros së 19-të në Superligën e femrave

Gjatë fundjavës u zhvillua xhiro e 19 në Superliga Femrat, derbi i javës takoi dy rivalët e vjetër Prishtinën e Bashkimin.

Bashkimi arriti fitore të rëndësishme ne kryeqytet 61:80. Për këtë fitore lojtaret më efikase ishin Sarah Mgbeike 28 pikë, 13 kërcime dhe 4 asistime si dhe Arbnore Përçuku me 15 pikë, 8 kërcime 11 asistime.

Ballafaqimi mes Penzes e Trepçës i takoi Penzes me rezultat 82:78 kështu duke iu afruar Play Off-it edhe më shumë. Peevy Lucia Elise me 26 pikë e 10 kërcime e cila u ndihmua nga Saranda Daci me 12 pikë, 8 kërcime dhe 7 asistime.

Java e 19 u mbyll me ndeshjen në mes Peja 03 dhe UnitedBasketball me rezultat 95:62. Tek Peja 03 lojtarja më e dalluar ishte Jenna Mastellone 23 pikë, 10 kërcime dhe 5 asistime

Në këtë fundjavë zhvillohet xhiro e 20 e cila është edhe xhiro e fundit e edicionit të rregullt.

Shkëlqeu me dy gola në fundjavë, Drilon Hazrollaj ylli i javës në Albi Mall Superligë

Vdes ish-hendbollisti i Vëllaznimit, Argjend Dreshaj