Pesë rivalët më të mëdhenj në futboll (FOTO)

Përpos Lionel Messit dhe Ronaldos, në botën e futbollit ekzistojnë dhe disa rivalitete mjaft të mëdha dhe të njohura.

Për momentin, rivaliteti më i madh në futboll është ai ndërmjet Messit dhe Ronaldos, transmeton Lajmi.net.

Sidoqoftë, më poshtë ju sjellim disa rivalitete tjera që janë mjaft të njohura.

ballina

 

Ronaldo – Messi

Del-Piero - totti

 

Del Piero – Totti

Buffon - casillas

 

Buffon – Casillas

Lampard - gerrard

 

Lampard – Gerrard

Maradona - pele

 

Maradona – Pele