Pesë mbrojtësit që pritet të largohen nga Barcelona

Verë supermarket te Barcelona. Madje, “produkti” më i shitur pritet të jetë reparti i mbrojtjes. Sipas mediave spanjolle, hiq më pak se pesë mbrojtës pritet të ndahen me klubin katalunas.

Në mesin e listës ndodhet edhe Dani Alves, i cili largimin e kërkonte edhe verën e kaluar, shkruajnë mediat ‘Sport.es’, raporton Olle.

Krahas tij, të larguarit tjerë pritet të jenë Thomas Vermaelen, Douglas, Adriano dhe Marc Bartra, të cilët do të jenë në listën e shitjeve të skuadrës së Luis Enriques.