Pesë gola për histori, Ronaldo falënderon bashkëlojtarët

Cristiano Ronaldo shënoi për herë të parë pesë gola për Real Madridin, në fitoren 9:1 ndaj Granadas. Para tij këë e kanë bërë edhe Alday, Alsua, Munoz, Pepillo, Puskas dhe Morientes.

Ai ka falënderuar bashkëlojtarët për këtë sukses.

“Jam i lumtur që shënova pesë gola, duke iu falënderuar punës së shkëlqyeshme të ekipit”, tha ai.