Përurohet Qendra Nacionale e Xhudos

Sot u bë përurimi i Qendrës Nacionale të Xhudos në Pejë.

Të pranishëm në këtë inaugurim kanë qenë të pranishëm krerët e larta institucionale dhe sportistët.

Presidentja, Osmani ka deklaruar se historia do të flasë për vendin, pasi të “artat” e kanë bërë një gjë të tillë”

“Historia gjithmonë do të flas për ju. Së pari Majlinda e më pas Distria dhe Nora. Jeni ju që na bëni të mburremi me sukseset tuaja. Fillimet e juaja sigurisht që nuk kanë qenë të lehta. Puna dhe stërvitja e madhe dhe përkushtimi që keni pasur ka sjell suksesin e madh. Ju e zbardhët fytyrën e një kombi tërë”, është shprehur Osmani.

Portugezi nuk e bind Solskjaerin, Unitedi gjen zëvendësuesin!

Inaugurohet “Qendra Nacionale e Xhudos” në Pejë – nderohen nga presidentja Vjosa Osmani xhudistet Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi dhe trajneri Driton Kuka