Përshkak të tij Barcelona nuk fitoi: Mbrojtësi i Barcelonës nuk mundi t’i mbajë lotët kur tifozët e rrethuan

Mbrojtësi i Barcelonës, Clement Lenglet, u pa i përlotur kur tifozët iu afruan në makinën e tij, kjo pas një lëshimi që rezultoi në gol për skuadrën kundërshtare, Cadiz.

Qendërmbrojtësi francez u pa në makinën e tij, i rrethuar nga tifozët që përpiqeshin të merrnin një fotografi, dhe ai po ‘luftonte’ për t’i mbajtur emocionet e tij.

Barcelona aktualisht gjendet në pozitën e tretë në tabelën e La Ligës, me plotë 47 pikë të grumbulluara.