Perin e ka një lajm të keq për gjigantët italian

Mattia Perin zbulon se ai është gati të rinovojë kontratën e tij me Genoan deri në vitin 2019.

Portieri i talentuar ​​ka qenë vazhdimisht i lidhur me Liverpoolin, Fiorentinën, Romën dhe klube të tjerë të mëdha.

“Javën e ardhshme unë do të nënshkruajë një ripërtëritje të kontratës deri në vitin 2019. Unë nuk e di se çfarë sinjal të fortë tjetër unë mund të jap për të ardhmen time”, tha ai për ‘Sky Sport Italia’.

Perin është duke u bërë gati që të luaj në Ligën e Evropës me skuadrën e Genoas.