Përfundon xhiroja e 29-të, tabela duket kështu

Pas fitores së sotme kundër Hajvalisë, Besa iu është afruar përsëri në gjashtë pikë Feronikelit, duke treguar kështu që s’e ka ndërmend që të dorëzohet në luftën për titullin kampion.

Prapa ka mbetur Vëllaznimi, që nuk e shfrytëzoi fushën vendëse për të mundur Trepçën, duke mbetur me pikë të barabarta me Istogun në pozitat tetë dhe nëntë.

cats