Përfundon xhiro e 13-të në Ligën e Dytë, ja si duket tabela

Sot u zhvillua ndeshja e fundit e xhiros së 13-të në Ligën e Dytë.

Ndeshja mes Prizrenit dhe Rilindjes 1974, ka përfunduar me barazim pa gola, shkruan Gazeta Olle.

Ky barazim i konvenon Vjosës, e cila tani i është afruar në dy pikë vendit të parë, pozitë që i takon Rilindjes 1974.

Dje u zhvilluan gjashtë ndeshje në kuadër të kësaj jave.


Rezultatet e plota të xhiros së 13-të:

E marte 

Shkëndija 3-2 KEK-u

E mërkurë

Vjosa 2-0 Gjakova
Rilindja 2-1 Bashkimi
Vëllazëria 0-2 Lepenci
Kosova VR 7-3 Sharri
Dardania 5-1 Minatori
Behari 1-0 Dardanët

E enjte 

Prizreni 0 – 0 Rilindja 1994


Tabela pas xhiros së 13-të:

*Rilindja 1974 – 32 pikë
*Prizreni  – 22 pikë

/Gazeta Olle/

Presidenti i Real Sociedadit flet për të ardhmen e Adnan Januzajt

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 14-të të Superligës, ja kush i drejton ndeshjet kryesore