Përfundon pjesa e parë, Verona po i humb titullin Rosonerëve, Leao rikthen mysafirët

Milan është duke barazuar pas 45 minutave të para në shtëpinë e Veronës, në Marcantonio Bentegodi Stadium u pa gjithçka në pjesën e parë.

Fillimisht AC Milan kërkoi penallti në minutën e nëntë, por i këtij mendimi nuk ishte gjyqtari kryesor i ndeshjes.

Më pas me anë të mesfushorit italian, Milan kaloi në epërsi por goli u anulua për pozicion jashtë loje.

Në minutëne 38-të, Faraoni tundi rrjetën e milanistëve, për ta hapur serinë e golave në ndeshje dhe për ta dërguar Veronën në epërsi në dhomat e zhveshjes, shrkuan Gazeta OLLE.

Në sekondat e fundit të pjesës së parë, në skenë doli braziliani Leao për të barazuar rezultatin në 1-1.

Përfundon seminari për klubet e FBK-së

Batatina: Unë qysh du e dredhi, unë qysh du e zdredhi Superligën e Kosovës