Përfundon pjesa e parë Real Madrid – Schalke (VIDEO)

Në ndeshjen e cila është duke u zhvilluar në ‘Santiago Bernabeu’, ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Real Madridit dhe Schalkes, me rezultat 2:2.

Golat për madrilenët u shënuan nga ylli portugez Cristiano Ronaldo, përderisa për skuadrën gjermane shënunan Fuchs, dhe Huntelaar.