Përfundon pjesa e parë në Skenderaj dhe Ferizaj, këto janë rezultatet

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet e sotme të elitës së futbollit kosovar. 

Drita avanson 0-1 ndaj Drenicës, me golin e Marko Simonovskit në minutën e 42-të të takimit, shkruan Gazeta Olle.

Në ndeshjen tjetër, Ferizaj dhe Dukagjini kanë shkuar në pushim me rrjeta të paprekura.

Kjo është xhiro e 18-të e Albi Mall Superligës së Kosovës, njëherit e fundit për stinorin vjeshtor. /Gazeta Olle/ 

Australia me fitore të madhe ndaj Tunizisë

Betim Halimi bëhet me skuadër të re, nënshkruan me ekipin e madh shqiptar