Përfundon pjesa e parë e vazhdimeve, rezultati mbetet i pandryshuar

Ka përfunduar edhe pjesa e parë e vazhdimeve në finalen e madhe të Botërorit ndërmjet Argjentinës dhe Francës. 

Nuk pati gola në 15-minutat e para, duke bërë që rezultati të mbetet ai i kohës së rregullt, 2-2, shkruan Gazeta Olle.

Tani mbetet për t’u zhvilluar edhe pjesa e dytë e vazhdimeve në stadiumin “Lusial Stadium”.

Në raste se rezultati mbetet i barabartë, atëherë fituesi i Kupës së Botës do të vendoset me anë të penalltive. /Gazeta Olle/ 

Nuk ka të ndalur spektakli në Katar, shkon në vazhdime finalja Argjentinë – Francë

Finalja më spektakolare e të gjitha kohërave do të vendoset pas ekzekutimit të penalltive