Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Sllovaki – Kosovë, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Sllovakisë dhe Kosovës në basketboll, raporton Gazeta Olle.

Takimi i vlefshëm për para-kualifikueset e Kupës së Botës po luhet në Bratislavë.

Rezultati i dy çerekëve të parë është: 42-29 (21-9, 21-20)

Basketbollisti më i mirë i takimit deri më tani është: Vladimír Brodziansky(14 pikë, 7 kërcime)

Ndërkohë, shumë dobët po luajnë dyshja: Musab Mala (3 topa të humbur), Valon Bunjaku (0/3 saktësi nga gjuajtjet)

Vështirë që mund të ndryshoj diçka në 20 minutëshin e dytë./GazetaOlle/