Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Katar – Senegal

Senegali ka shkuar në pushim me epërsi 0-1 në ndeshjen ndaj Katarit, në sfidën që po zhvillohet në “Al Thumama Stadium”.

Është ky dueli i dytë në Grupin A në Botërorin Katar 2022, shkruan Gazeta Olle.

Goli i vetëm i kësaj pjese u shënua në minutën e 40-të.

Pas një gabimi në mbrojtjen e Katarit, Boulaye Dia i gjend mirë dhe realizoi golin e epërsisë.

Të dy kombëtaret në xhiron e parë kanë pësuar humbje, andaj pikët në këtë ndeshje janë jetike. /Gazeta Olle/ 

 

FFK paraqet ankesë në FIFA për veprimin agresiv të ekipit të Serbisë në Botërorin “Katari 2022”

Pas FFK-së edhe KOK dërgon ankesë në IOC dhe FIFA për veprimin e ulët të Serbisë në Kupën e Botës “Katar 2022”