Përfundon pjesa e parë baras në Fadil Vokrri

Kanë përfunduar 45 minutat e para në Fadil Vokrri mes Dukagjinit dhe Europa FC.

Pas 45 minutave të para rezultat është baras 1-1.

Bujar Shabani shënoi në minutën e 30-të për 1-0.

Ndërkohë për mysafirët barazoi Vera në minutën e 46+6 për 1-1. /Gazeta Olle/ 

Zyrtare: Pulisic transferohet te Milani

Drita triumfon ndaj Vëllaznimit në ndeshje miqësore