Përfundon ndeshja e parë, Ballkani 90-të minuta larg historisë

Kampioni i Kosovës, Ballkani ka fituar ndeshjen e parë në kryeqytet, kundër Klaksvik të Ishujve Faroe, me rezultat 3-2.

Seria e golave u hap në minutën e 30-të, ku Gripshi arriti ta dërgonte topin në rrjetë, pas një asistimi të mrekullueshëm nga qendërmbrojtësi Dellova, shkruan Gazeta OLLE.

Pesë minuta para se pjesa e parë të mbyllej, Meriton Korenica u përkujdes që suharekasit të mbyillin 45 minutat e para me epërsi të dyfishtë.

Në minutën e 50-të, Albion Rrahmani shënoj golin e tretë për Xhebrailat, ndërsa minutën e 69-të, Klettskard arriti të shënoj golin e parë për mysafirët.

Ishte përsëri Klettskard i cili shënoj golin e dytë personal në minutën e 90-të, dhe të dytin për skuadrën mysafire.

Në rast kualifikimi, skuadra e Ilir Dajës do të takohet me të eliminuarin e duelit Shamrock Rovers – Shkupi, ku momentalisht irlandezët janë duke fituar me rezultat 2-0. /Gazeta OLLE/

Dukagjini e mposht Trepçën ’89 në ndeshje miqësore

Korenica flet pas ndeshjes, ka një dëshirë të madhe për ndeshjen e kthimit