Përfundon gjithçka, Xherdan Shaqiri transferohet te Chicago Fire

Duket se tashmë Xherdan Shaqiri do të fillojë një aventurë të re në futboll, kësaj radhe në MLS.

Klubi amerikan i Chicago Fire, ka arritur marrëveshje me klubin dhe lojtarin për transferimin e tij, shkruan gazetari Fabrizio Romano.

Sipas tij dokumentacioni është duke u bërë gati dhe Shaqiri do të kalojë nga Lyon te Chicago Fire.

Çmimi që do të paguajë klubi amerikan është 7 milionë euro.

Chicago Fire ka edhe marrëveshje personale me lojtarin shqiptar dhe tashmë vetëm ka ka mbetur që transferimi të konfirmohet nga dy klubet.

Shaqiri largohet nga Ligue 1 vetëm pas gashtë muajsh qëndrim, ku luajti në 11 ndeshje dhe dy golave.

Nga Rexha te Smakiqi e Bejta – Drenica prezanton 10 transferimet e afatit kalimtar të janarit

Shtyhet gara e Albin Tahirit në Lojërat Olimpike Dimërore