Përfundojnë të gjitha ndeshjet e xhiros së 17-të, rezultatet dhe renditja tabelare në dy grupet e Ligës së Parë

Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së 17-të në dy grupet e Ligës së Parë, A dhe B.

Liria ka mposhtur Feronikelin të premten me rezultat 2-1, derisa Trepça ka triumfuar 7-3 ndaj Drenasit.

Fitore si vendas mori edhe Rilindja që mposhti Vëllaznimin 2-0, ndërkohë Phoenix fitoi në udhëtim te Istogu 1-2.

Me të njëjtin rezultat triumfoi edhe A&N në udhëtim te Rahoveci.


Grupi A


Në grupin B kreyendeshja ka qenë mes Ulpianës dhe Vushtrrisë që i takoi vendasve me rezultat 3-1.

Fitore ka shënuar edhe 2 Korriku që ka mposhtur Arbërinë 2-1, teksa tre duele tjera u mbyllën baras, Flamurtari – Fushë Kosova 2-2, Vlalznia – Vjosa 3-3 dhe Kika Ramiz Sadiku 2-2.


Grupi B

 

 

/Gazeta Olle/

Idrizin e brengos faza ofensive, i pakënaqur me një pikë

Daku rikthehet te golat në Slloveni, i shënon dy gjigantit Maribor (Video)