Përfundojnë pjesët e para në dy ndeshjet e Grupit E, Spanja dhe Gjermania në epërsi

Kanë përfunduar pjesët e para në dy sfidat e xhiros së tretë në Grupin E.

Spanja dhe Gjermania kanë shkuar në epërsi pas 45 minutave me epërsi minimale 1-0.

Serge Gnabry kaloi gjermanët në minutën e 10-të në epërsi 1-0 ndaj Kosta Rikës pas asistimit nga Raum.

Ndërkohë tre minuta më vonë, Spanja kaloi në epërsi 1-0 ndaj Japonisë me golin e Alvaro Moratas. /Gazeta Olle/

Suarez flet për penalltinë e shkaktuar 12 vite më parë: Nuk duhet të kërkojë falje

Japonia përmbys Spanjën, Kosta Rika barazon ndaj Gjermanisë – katër herë kampioni i botës drejt eliminimit