Përfundojnë dy takimet e Ligës së parë me këto rezultate

Janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së parë në Ligën e Parë, një në Grupin A dhe një tjetër në atë B.

Në Grupin A është zhvilluar një ndeshje në stadiumin “Riza Lushta” në mes Trepçës ’89 dhe Lirisë, i ka takuar vendasve me rezultat të lartë 3:0.

Ndërsa ndeshja tjetër e vetme në Grupin B që është luajtur Shtime, ka përfunduar në mënyrë të barabartë 1:1.

FT:

GRUPI A:

Trepça ’89 – Liria 3:0

GRUPI B:

Arbëria – Flamurtari 1:1

Zyrtare: Gentrit Salihu nga Besa kalon te gjiganti portugez Porto

Ronaldo iu thotë lamtumirë tifozëve të Juventusit: Dhashë zemrën dhe shpirtin tim – gjithmonë do t’ju dua