Përfundojnë 45 minutat e para në dy sfidat e Grupit C, Messi humb penalltinë

Kanë përfunduar pjesët e para në dy sfidat e Grupit C në xhiron e tretë të Kampionatit Botëror.

Polonia dhe Argjentina kanë shkuar në pushim me rezultat të barabartë 0-0.

Argjentinasit patën më shumë nga loja dhe në minutën e 38-të patën rastin e artë për të kaluar në epërsi.

Mirëpo penalltinë e fituar vet, Lionel Messi e humbi, pasi ishte portieri Woijcech Szczesny që ia priti goditjen yllit argjentinas.

Kësisoj 45 minutat e para në këtë sfidë u mbyllën ashtu siç filluan me rezultat të bardhë 0-0.

Pa gola ka përfunduar edhe sfida tejtër mes Arabisë Saudite dhe Meksikës 0-0. /Gazeta Olle/

 

E konfirmon federata angleze, ylli i tyre largohet nga Katari për arsyeje personale

Argjentina shënon golin e epërsisë ndaj Polonisë me të filluar pjesa e dytë