Përfaqësueset që deri më tani kanë siguruar kualifikimin për në Kupën e Botës

Deri më tani, janë vetëm dy kombëtare që kanë realizuar qëllimin e tyre, me njërën që e ka të siguruar automatikisht.

Pra, Katari si nikoqir i kampionatit është një nga përfaqësueset që ka siguruar pjesëmarrjen automatikisht, kurse tjetra është Gjermania, që mbrëmë shpartalloi Maqedoninë me rezultat 4-0.

Anglia është në rrugë të mirë për të bërë të njëjtën gjë dhe mund ta sigurojë në këtë muaj.

Në total, 32 skuadra duhet të konfirmohen për Kupën e Botës. Brazili e Argjentina kanë gjasat e mëdha që të jenë aty.

Mbetet të shihet se cilat janë të gjitha skuadrat që do të luajnë në Katar, në kampionatin që mbahet në fund të vitit të ardhshëm

Newcastle synon Lampardin për trajner

Sot në aksion rikthehen edhe Kosova U21, U19 dhe U17