Pereyra flet për Romën

Mesfushori i Juventusit, Roberto Pereyra thotë se avantazhi prej nëntë pikëve para Romës nuk do të thotë asgjë.

Ndeshja në mes të Juventusit dhe Romës është planifikuar për të hënë me 2 mars në 20:45 dhe paraqet mundësinë më të mirë për ekipin e Rudi Garcia që ta rihapë garën për ‘Scudetto’.

“Ne duhet të qëndrojmë të koncentruar”, mesfushori argjentinas në një intervistë për Sky Sport.

“Duke pasur një kryesim prej nëntë pikësh nuk do të thotë asgjë. Ne nuk mund të pushojnë, duhet të shikojmë përpara. Ne do të luajmë jashtë një ndeshje të vështirë, në stadiumin e tyre. Ne e dimë se çfarë lloji të lojës luajnë ata. Edhe ata janë kthyer për të luajtur shumë mirë tani, kështu që loja do të jetë intensive dhe sulmuese”.