Përbërja e javës në Premierligë

Pas përfundimit të xhiros së 28-të në Premierligë, portali ‘Goal.com’ ka përzgjedhur formacionin më të mitë

Portier: Thibaut Courtois (Chelsea)

Mbrojtësit: Emre Can (Liverpool), Per Mertesacker (Liverpool), Martín Demichelis (Manchester City), César Azpilicueta (Chelsea).

Mesfushorët:Jordan Henderson (Liverpool), Gylfi Sigurðsson (Swansea), Alexis Sánchez (Arsenal), Eden Hazard (Chelsea)

Sulmuesit:Andros Townsend (Tottenham) dhe Daniel Sturridge (Liverpool).